Tamamen Yenilenen 2020 Toyota Yaris Göz Kamaştırıyor!

2 min


Geçen yıl dünya lansmanı yapılan Yeni Toyota Yaris Türkiye’de satışa sunuldu.

Toyota, 2019 yılının Ekim ayında Yeni Yaris’in yeni nesil versiyonlarını tanıtmıştı. Modern tasarımı ile dikkatleri üzerine toplayan küçük Japon, 2020’nin son ayları itibariyle sessiz sedasız Türkiye’de satışa sunuldu. 

Dinamik tasarımı, pratik ve sportif tarzıyla segmentine yenilik getirecek yeni Yaris benzinli 209.100 TL’den, Yeni Toyota Yaris Hybrid ise 299.200 TL’den başlayan fiyatlarla showroomlardaki yerini aldı. Rekabetin çetin olduğu B Hatchback sınıfında Toyota tekrar zirveye oynayacak gibi duruyor.

Yeni Toyota Yaris’te, toplamda 5 mm kısaltmaya gidilmesine rağmen aks mesafesini 51 mm kadar uzatılmış. Bunun yanında genişliği de 5 cm uzatılmış.

Yeni Toyota Yaris Hybrid

Türkiye’ye iki farklı motor seçeneğiyle sunulan Toyota Yaris’te 1.5 motor hacmine sahip, benzinli motorla kullanılıyor. Hibrit seçenekte ise, karma kullanımda 116 beygir güç üretebilen Yeni Toyota Yaris artık lityum-iyon pillere sahip. Ayrıca elektrikli kullanım 130 km/s sürate kadar yapılabiliyor. Elektrik destekli olmayan araçsa 125 beygir gücünde. Her iki modelde de sürekli değişken oranlı otomatik şanzıman (CVT) standart olarak sunuluyor. Bu şanzıman, manuel modunda 10 ileri orana sahip.

Yeni Toyota Yaris İç

“Yeni Yaris ile hibrit ürün gamı tamamen yenilendi”

Online olarak gerçekleştirilen lansman ile birlikte Türkiye pazarına sunulan Yeni Yaris ile ilgili değerlendirmeler yapan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, özellikle B segmentinin Avrupa başta olmak üzere Türkiye’de de hızla artan bir satış grafiği çizdiğini belirterek şunları söyledi;

”Baştan sona en küçük parçası dahi yenilenen Yaris ile birlikte bu segmentte iddiamızı yine çok güçlü bir şekilde ortaya koyacağız. Bu sınıfta tasarımı, donanımı, teknolojisi, sürüş keyfi ve güvenlik özellikleriyle öne çıkacak olan Yeni Yaris, Toyota’nın itici gücü olacaktır. Tamamen yenilenen Yaris’in benzinli ve hibrit versiyonuyla daha düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerlerine ulaşıldı. Dördüncü nesil hibrit motora sahip Yeni Yaris, şehir içinde daha fazla elektrikli sürüş olanağı sunarken, bir önceki modele göre yüzde 20 daha az yakıt tüketimi sağlıyor. Bunun yanında ayrıca Yeni Yaris Hybrid ile birlikte tüm hibrit ürün gamımız da tamamen yenilenmiş oldu. Bu verimlilik çok yüksek rekabetin bulunduğu bu sınıfta hem markamıza hem de Yeni Yaris’i tercih eden kullanıcılara büyük avantaj sağlayacaktır.”

Kaynak: Toyota


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.