Volkswagen Passat’ın üretimi duruyor!

1 min


Volkswagen Passat’ın üretimi durdu mu? Volkswagen Passat ve Arteon’un üretimleri duruyor, Passat Variant yola devam gibi duruyor.

Volkswagen 0 km araçlarının bir kısmını Türkiye’de üretmeyi planlıyordu. Ancak Suriye’deki gelişmeler ve COVID etkisi ile 1 Milyar dolarlık yeni Volkswagen fabrikasını Türkiye’de açmak yerine Slovakya da bulunan fabrikasında kapasite arttırmayı tercih etmişti.

Bunun üzerinde Çek Cumhuriyetinde üretilen kardeş model Skoda Superb ile 2023 yılında Slovakya’da bulunan fabrikada yeni nesil Passat’ın üretimine devam edilmesi bekleniyordu. Automotive News Europe kanalının haberine göre ABD için üretilen US – Spec VW Passat modelinin üretimini durduracağı söyleniyordu ancak Avrupa için üretilen model ile ilgili herhangi bir bilgi verilmemişti.

Volswagen I.D. Crozz

Volkswagen’e yakın isimleri kaynak gösteren Automotive News Europe, Volkswagen’in odağını her geçen gün elektrikli ve SUV araçlara kaydıracak gibi gözüküyor. Yeni üretilen ve gündemden eksik olmaya Volkswagen I.D. elektrikli SUV modelleri de bunun göstergesi olarak sunuluyor.

0 veya 2.el Volkswagen fiyatları için tıklayın.

Kaynak: Automotive News Europe


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.