Vasıtam Sigorta Nedir? Nasıl Çalışır?

3 min


vasıtam sigorta

Toplumun her kesiminden ve her gelir grubundan kişilerin yaşam standartlarını yükseltmeyi  ve diledikleri sıfır ya da ikinci el araçları alıp satmaları konusunda üst düzey hizmet vermeyi hedefleyen vasitam.com 2003 yılında yayın hayatına girmiş bir online platformdur. 2016 yılında yapılan son revizyonla birlikte mobil uyumlu güncel haline kavuşan Vasıtam aynı web adresi üzerinde araç alım satımına ek olarak sigorta – kasko ve e-ticaret portalının bulunduğu tek internet sitesi olma özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Kasko ve trafik sigortası yaptırmak isteyen kullanıcılarına otuz farklı şirketten en uygun sigorta – kasko teklifini sunan vasitam.com binlerce ürünün satışının en uygun fiyatlara ve en güvenli şekilde gerçekleştirir. Bu özellikleri sayesinde vasitam.com gelenekçi ve modern tasarımın aynı potada eritilmesini ve  kullanıcının istediklerine kolayca ulaşabilmesini sağlar.

vasitam.com sahip olduğu özellikler ve çalışma prensibi sayesinde araç sahiplerine araçları için en uygun kasko ve trafik sigortası tekliflerine ulaşma imkanını vermekte, ulaştığı kullanıcı sayısını da her geçen gün artırmaktadır. vasitam.com aracılığıyla kasko ve trafik sigortası teklifi almak isteyen kullanıcıların kişisel bilgileri kendilerine en uygun poliçe tekliflerinin bulunabilmesi amacına yönelik olarak alınır. Böylece en doğru fiyatlamaların yapıldığı ve en güvenilir hizmetlerin yer aldığı alternatif sigorta poliçelerinin Vasıtam aracılığıyla araç sahiplerine ulaştırılması mümkün olur. 

vasitam.com sigorta sayesinde kullanıcılar bütçelerine uygun ve en iyi fiyat garantili tekliflere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirler. Kendilerine özel fiyat tekliflerini alabilmek için kullanıcılar kişisel bilgilerini ve araçlarına ait bilgilerini girmeleri gerekir. Ardından Koalay girilen bilgiler doğrultusunda en iyi sigorta şirketlerinden kullanıcıya özel teklifleri toplar. Girilmesi gereken bilgiler ad soyad, cep telefonu numarası, e-mail adresi, T.C.Kimlik Numarası ya da Vergi Numarası olup bunun yanı sıra kullanıcının aracın sahibi olup olmadığını, aracın durumunu ve talebini belirtmesi gerekir. Önceki tercihlere bağlı olarak kullanıcının karşısına çıkan ekranlarda araç ile ilgili olarak istenilen daha detaylı bilgiler varsa bu bilgiler tamamlanır. Tüm bilgi girişleri yapıldıktan sonra teklif alınır.

Siz de Vasıtam’daki binlerce ilan arasından hayallerinize ve bütçenize uygun özelliklerdeki araca  vasitam.com‘un farklı filtreleme özellikleri sayesinde kısa sürede ulaşabilirsiniz. İkinci el araçlarda daha sonra herhangi bir sorun yaşanmaması adına alıcı, aracı görmeye gitmeden önce hasar ve sigorta sorgulamasını yapmalıdır. Satın alınması düşünülen araç mutlaka bir ekspertiz firmasına gösterilmeli ve ekspertizden alınan bilgiler doğrultusunda aracın satış fiyatı konusunda pazarlık yapılmalıdır. Tüm bu aşamalardan sonra beklentilerin karşılandığı durumda araç güvenli bir şekilde satın alınabilir. Araç satın alındıktan sonra zorunlu trafik sigortası ve kasko işlemleri vasitam.com üzerinden de kurumsal üyelerinden de yapılabilir. Onlarca şirketten alınan en uygun teklifler kullanıcılar tarafından görüntülenebilir ve yalnızca 3 dakika içerisinde hem teklif alma hem de sigorta satın alım işlemlerinin tamamlanması ayrıcalığından yararlanılabilir.

Vasıtam İle Sigorta İşlemleri Çok Kolay

Vasıtam’ın kaliteli ve güvenilir hizmetlerinden yararlanarak araç satın alan kişiler aynı zamanda zorunlu trafik sigortası ve kasko işlemlerini de hızlı ve ekonomik bir şekilde yaptırma imkanını elde ederler. Vasıtam 20’den fazla sigorta şirketi ile kullanıcılarına araçları için en uygun teklifi anında ileterek sürecin kullanıcıları için hızlı ve avantajlı bir şekilde ilerlemesini sağlar. 

Zorunlu trafik sigortası; her motorlu araç sahibinin yaptırmak zorunda olduğu bir sigorta türü olup herhangi bir motorlu taşıtın üçüncü şahıslara kusurlu olarak verdiği zararları karşılama özelliğine sahip bulunur. Tazminat, maddi zarar, kazaya ilişkin tedavi giderleri, zarar gören kişilerin sakat kalması ya da hayatını kaybetmesi durumunda kişinin ailesine yapılan ödeme zorunlu trafik sigortası kapsamında gerçekleşir. Söz konusu kazada yaşamını yitiren ya da sakat kalan kişinin yaşına ve gelirine göre  ödenen tazminat değişiklik gösterebilmektedir.

Kasko sigortası ise aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi ya da kaza sonucunda oluşması olası zararları güvence altına alan ve isteğe bağlı olarak yaptırılabilen sigorta türü olup trafik sigortasından bu noktalarda ayrılır. Kasko sigortası, poliçede belirtilen ve karayolunda kullanım iznine sahip olan hem motorlu hem motorsuz tüm kara araçlarından doğabilecek risklerin gerçekleşmesi sonucu ortaya çıkan maddi hasarları ve zararları teminat altına almaktadır.

Vasıtam tüm kullanıcılarına bütçelerine en uygun tekliflere ulaşma ve en uygun fiyatlarla hizmet alma imkanı sağlamakta olup geniş bir kitleye hizmet vermektedir.  Kullanıcılar teklif alma aşamasında kişisel bilgilerini ve araç bilgilerini girerler. Girilen bilgiler doğrultusunda Koalay en iyi sigorta şirketlerinden kullanıcıya özel teklifleri listelemekte ve kullanıcı kişisel ihtiyaca ve araca göre alınan teklifleri detaylıca incelemektedir. Bütçesine en uygun teklifleri görüntüledikten sonra dilediği teklifi peşin ya da taksitli ödeme alternatiflerinden birini tercih ederek satın alabilmektedir.

Bu aşamada güvenli ödeme yöntemleri aracılığıyla kredi kartı bilgilerini girerek hızlı ve güvenli bir şekilde sigorta poliçesini satın alması mümkün olmaktadır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.