Tesla ve VW arasında yeni elektrikli araç rekabeti

1 min


Elektrikli araçlar artık çok daha fazla kişi tarafından ulaşılabilecek. Tesla ve Volkswagen, 25.000 ila 30.000 dolara satılacak elektrikli araba projelerine yeşil ışık yaktı.

Batarya teknolojisindeki yeni gelişmeler sayesinde otomobil üreticileri artık elektrikli araçlarda daha yüksek performans, çok daha yüksek menzil ve daha düşük fiyat sunabiliyor. Böylece elektrikli araçlar çok daha fazla kişinin satın alabileceği fiyat seviyelerine inmeye başlayacak. Tesla ve VW, bu fiyat düzeylerinin öncüleri olmak için rekabet ediyor. Tesla, Eylül ayında ebat olarak daha küçük ancak uzun menzilli arabasını 25.000$ fiyatla 3 yıl içinde piyasaya süreceğini duyurmuştu. Volkswagen de bu artık bu rekabetin içinde.

Tesla Model 3 Elektrikli

Volkswagen’den yapılan açıklamada küçük BEV (bataryalı elektrikli taşıt) projesi dahilinde mühendislerimiz, Polo ebatlarında elektrikli bir aracı 24.000-30.000$ fiyat bandında piyasa sürmek için çalışmaya başladıklarını duyurdu. Ancak aracın piyasa sürülüş tarihi hakkında detaylı bilgi verilmedi.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.