2021 Yeni Volvo S60 sonunda Türkiye’ye geliyor.

2 min


Ülkemizde sadece Hybrid Motor seçeneği ile satışa sunulan yeni Volvo S60; Çin’de bulunan üretim tesislerinden ülkemize gelecek.

31 Ağustos’ta ÖTV zammının ertesi günü 1 Eylül’de göreve gelen Volvo Cars Türkiye Genel Müdürü Magnus Boman; sektörün en şanslı(!) liderlerinden olarak medyada konuşuluyordu. Boman; otomotiv sektörünün 2021 projeksiyonunu ve Volvo Cars’ın yeni dönem vizyonunu paylaştı. Magnus Boman Türkiye’de Aralık ayında ön satışlarına başlanan S60’la ilgili de açıklamalarda bulundu.

Volvo Cars’ın uzun süredir gündeminde olan küresel ayak izini en aza indirgeme ve geri dönüşüme üretimde daha çok yer verme konularının gelecek yılın önemli konu başlıklarından biri olacağını söyleyen Magnus Boman; “2019’dan itibaren ürettiğimiz tüm yeni Volvo otomobillerinde mutlaka elektrikli bir motor (mild hybrid, plug-in hybrid, tamamen elektrikli) olacağını duyurmuştuk. 2025 yılında satışlarımızın en az %50’si tamamen elektrikli olacak ve dijital etkileşimle ulaştığımız kullanıcı sayısı 5 milyonu bulacak.”

Türkiye pazarında Volvo Car Turkey; Kasım sonu itibariyle 6.865 adet ile satışlarını geçen seneye göre %89 artırdı. Toplam pazarın bir önceki yıla göre %67, premium segmentin ise yaklaşık %42 büyüdüğü bir senede, en çok büyüyen premium otomobil markalardan biri oldu.

Volvo Car Turkey Genel Müdürü Magnus Boman; “2021 yılında Türkiye otomotiv pazarında 2020 yılına paralel 625.000 otomobil satılacağını tahmin ediyoruz ve Pazar payımızı %1,5 civarında ön görüyoruz. 52.000 adetlik bir Premium segment satışları içinde ise bu yıla paralel %18’lik bir pazar payı hedefliyoruz” dedi..

2021 Volvo S60 Hybrid

Volvo Car Turkey Pazarlama, PR ve Tüketici Deneyimi Direktörü Kubilay Polat Yeni Volvo S60’ın mild hybrid turbo-şarjlı benzinli AWD 250 hp gücünde motor seçeneği ile pazara sunulacağını söyleyerek, “Volvo Cars’ın en heyecan verici modellerinden olan Yeni S60, Türkiye’de de ciddi bir taleple karşılaşacaktır” diye konuştu.

2021 Volvo S60 içi

Türkiye’de Şubat 2021’de teslimatları başlayacak olan model; panoramik açılır cam tavan, anahtarsız kullanım ve temassız açılır bagaj kapağı, gerçek deri döşemeler, elektrikli ve hafızalı sürücü koltuğu, elektrikli yolcu koltuğu, 18 inç çaplı alaşım jantlar, LED farlar, arka kamera, kristal vites topuzu, çarpışma önleme destek sistemleri, şerit koruma asistanı gibi özelliklere sahip. Amerika’dan sonra Çin’de de üretilmeye başlayan ve Türkiye’ye Çin’den gelecek olan S60’ların tavsiye edilen başlangıç anahtar teslim fiyatı 783.000 TL.

2021 VOLVO S60 ÇİN ÜRETİMİ DETAYLAR
2021 Volvo S60 Hybrid

Kaynak: Volvo Car Turkey


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.